Wednesday Mar 15, 2023

Pěstírna léčebného konopí – Lagom Pharmatech

Komerční pěstování a prodej konopí je pro mnoho pěstitelů vysněným povoláním. Většině z nich se ale toho snu nikdy nepodaří dosáhnout. Existují ale i případy, kdy se sny stanou skutečností. Společnost Lagom Pharmatech s. r. o. je držitelem licencí pro pěstování, zpracování a distribuci léčebného konopí a velmi perspektivní firmou s cílem zásobovat vysoce kvalitním konopím český a německý trh.

Jejich produkčními halami mě provedl master grower, který je živým důkazem, že sny se skutečně mohou naplnit. Společně s obchodním ředitelem společnosti  mě seznámili s pěstebními i zpracovatelskými postupy, a také mi vysvětlili, jak obtížné bylo získat všechny potřebné licence. O tom, kolik úsilí a peněz si doposud celý projekt vyžádal se dozvíte v 32. epizodě Konopného podcastu.

V podcastu se dozvíte:

  • Jak obtížné je získat licenci pro pěstování, zpracování a distribuci léčebného konopí.
  • Jaká je produkční kapacita perspektivního českého producenta konopí.
  • O pěstebních postupech a technologiích pěstování.
  • Jak složité je prodat vyprodukované konopí a jeho deriváty.
  • Kolik času zabere vyladění komerční pěstírny a docílení stabilní produkce.

V rozhovoru se prolíná diskuze o zákonech, ekonomice provozu, licenčním řízení a ryze praktických aspektech pěstování. Dozvíte se jaké používají v Lagom Pharmatech osvětlení, hnojiva a pěstební systém, jak řeší udržení klimatických podmínek, a také jaké mají očekávání od trhu s léčebným i rekreačním konopím v Německu i České republice. Poslechněte si tento exkluzivní rozhovor přímo zde na stránkách nebo v oblíbených podcastových aplikacích.

 

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2023 All rights reserved.

Podcast Powered By Podbean

Version: 20240320